December elejétől teljes kapacitással üzemel a Városligeti Műjégpálya. Nemzetközi események, családi programok és új fejlesztések várják a korcsolyázókat.
December 1-jétől teljes kapacitással működik a Városligeti Műjégpálya, amely a 2024–2025-ös szezonban is változatos programokkal, megújult kiszolgálóterületekkel és növekvő nemzetközi érdeklődéssel várja a látogatókat egészen február végéig.
December 1-jétől, vasárnaptól teljes kapacitással fogadja a látogatókat a Városligeti Műjégpálya, amely az idei szezonban is színes programkínálattal és több újdonsággal készül a nagyközönség számára.
A tavalyi szezonban több mint 337 ezer látogató fordult meg a Városligeti Műjégpályán. Az üzemeltető szerint az idei szezonban is hasonlóan magas forgalom várható, különösen annak fényében, hogy a Covid-járvány óta érezhetően nő a külföldi korcsolyázók száma.
A BSK közlése szerint a folyamatos fejlesztések idén is hangsúlyos szerepet kaptak. A szezonnyitásra:
új gumiburkolat készült a történelmi korcsolyacsarnok és a pálya közötti területen,
továbbra is elérhető az extrém igényeket is kiszolgáló korcsolyakölcsönző,
a pálya mellett működő foodtruckok bővítik a szolgáltatási palettát.
A legfiatalabb korosztály számára a tanulást segítő eszközök száma is nőtt.
A jól ismert Bobby, a kék fóka mellé új segédeszközök érkeztek, így hétvégenként már 60 darabos „fókacsalád” segíti a gyerekek biztonságos korcsolyázását.
A szezon során számos tematikus esemény várja az érdeklődőket:
Decemberben:
December 14.: World Ice Skating Day budapesti helyszíne
December 19.: „csúnya pulcsis” korcsolyanap
Januárban és februárban:
Január 17.: Jégpályák Éjszakája és Magyar Jégkorong Napja
Január 30. - február 1.: Nemzetközi Freestyle Korcsolya Fesztivál
Február 7.: K-pop nap
Február 22.: Magyar Korcsolyázás Napja
A látogatók számára az online jegyvásárlás továbbra is elérhető a létesítmény hivatalos weboldalán. Újdonság, hogy a felnőtt- és diákbérletek már elektronikus formában is megvásárolhatók, de a helyszíni jegyvétel lehetősége is megmarad.
A Városligeti Műjégpálya várhatóan február végéig üzemel, az időjárási körülmények függvényében.