Szombathelyi utánpótlás sikerek a Szentesi Kézilabda Fesztiválon

2015.03.19. 09:06

A szombathelyi Student Comfort Kézilabda Utánpótlás Központ leány U8-as, U9-es, U10-es korosztályú csapatai március 13-15-ig -közel száz csapat részvételével -idén 7.alkalommal megrendezett Szentesi Kézilabda Fesztiválon szerepeltek, amely az elmúlt évek alatt a délvidék egyik legnagyobb kézilabdás rendezvényévé fejlődött.

A péntek-szombati versenynapon a nevezett csapatok számától függően kialakított csoportokon belüli körmérkőzésekkel dőlt el a csoportrangsor. Ezt követően a vasárnapi helyosztókra a csoport 1-2. helyezettek keresztbejátszással döntötték el ki, hogy mely csapat játszik az első és ki a harmadik helyért. A többi csapat a másik csoport azonos eredményt elérő csapatával játszott az 5-7-9. helyért.

U8 LÁNY

Az U8-as korcsoportban Józsa Krisztián együttese a Student „B” bronzérmet szerzett, míg az „A” csapat a 9. helyen végzett.

Csoportmérkőzések: STUDENT/B - BALMAZÚJVÁROS 15:3, TKE - STUDENT/A 8:7, FKSE ALGYŐ - STUDENT/B 4:18, STUDENT/A - KSZSE/A 7:20, STUDENT/B - KSZSE/B 12:19, STUDENT/B - HLKC 9:9, SZKKSE - STUDENT/A 15:8

Helyosztók: STUDENT/A - KSZSE/A 7:20, STUDENT/B - KSZSE/B 12:19, STUDENT/B - HLKC 9:9, SZKKSE - STUDENT/A 15:8

Gólkirály különdíj: Wutschi Verona (STUDENT/B)

Józsa Krisztián edző: Ennek a korosztálynak ez volt az első többnapos torna, amin részt vettek. Legfontosabb az volt, hogy a kislányok jól érezzék magukat és felejthetetlen élményekkel gazdagodjanak. Ezen felül pedig mindkét csapatom várakozáson felül teljesített, a bronzérem pedig óriási siker. Gratulálok a lányoknak!

U9 LÁNY

Győrffy Andrea U9-es csapatai közül a „B" aranyérmet szerzett, az „A” csapat 7. lett.

Csoportmérkőzések: STUDENT/A - KOZÁRMISLENY 16:29, TISZAVASVÁRI - STUDENT/A 25:18, STUDENT/B - BALMAZÚJVÁROS 32:6, STUDENT/A - SZIGETSZENTMIKLÓS 18:25, HLKC - STUDENT/A 23:17, TKE - STUDENT/B 10:27, STUDENT/B - DOROG 29:2

Helyosztók: BALMAZÚJVÁROS - STUDENT/A 3:27, STUDENT/A - TISZAVASVÁRI 20:15

Döntő: STUDENT/B - KOZÁRMISLENY 14:12

Legjobb kapus különdíj: Gombás Leila (STUDENT/B)

Győrffy Andrea edző: Megfelelő alapot szolgáltatott a verseny arra, hogy felmérjük az edzettségi állapotunkat, és össze tudjuk hasonlítani a tudásunkat a többi korosztályos csapattal, ebben a korosztályban 18 gyermeket versenyeztettünk kettő csoportban és mindenki kapott játéklehetőséget.

U10 LÁNY

Az U10-es csapat Farkas Henriett vezetésével minden mérkőzését megnyerve aranyérmet szerzett.

Csoportmérkőzések: STUDENT - TKE 18:9, SZKKSE - STUDENT 8:23, STUDENT - FKSE ALGYŐ 23:6

Keresztbejátszás: DOROG - STUDENT 10:19

Döntő: TKE - STUDENT 14:21

Farkas Henriett edző: A lányok magasan a mezőny fölötti teljesítményt hozták, a torna célja az volt, hogy azok a játékosok, akik a Kisiskolás bajnokságban kevesebb játéklehetőséghez jutnak és az új csapattagok is többször pályára léphessenek. Maximálisan elégedett vagyok a lányokkal.