Vízilabda-Eb 2018 - Elsőként a szerb vízilabda-válogatott jutott a fináléba; eredmények

Vízilabda-Eb

2018.07.26. 23:47

Vízilabda-Eb - Magabiztosan nyerték a szerbek a horvátok elleni csatát

Elsőként a címvédő szerb válogatott jutott a Barcelonában zajló vízilabda Európa-bajnokság férfi tornájának fináléjába.

Az olimpiai bajnok együttes csütörtökön az első elődöntőben 9-7-re győzte le a világbajnok horvát csapatot.
Mindkét gárdának volt törleszteni valója a másikkal szemben: a szerbek a 2016-os olimpia fináléjában 11-7-re nyertek, míg tavaly a budapesti világbajnokság elődöntőjében 12-11-re a horvátok diadalmaskodtak.

Az első negyed magas színvonalú vízilabdát hozott (5-3), az indulatok viszont már a második felvonás elején elszabadultak. Előbb Filip Filipovic kapott egy hatalmas jobb horgot a víz felett - ezt a játékvezetők nem vették észre, de a helyi kivetítőn többször is megismételték -, majd az addig három gólt szerző Milos Cuk és Loren Fatovic verekedett össze, amiért mindketten cserével végleg kiszálltak az ütközetből.

A horvátok a harmadik negyedben könnyedén ledolgozhatták volna kétgólos hátrányukat, de jobbnál jobb helyzeteket hagytak ki, így a Ferencvárost erősítő Stefan Mitrovic bombagólja után újra Szerbia növelte a különbséget. A horvátok sokadik fórjukat végül értékesítették, de továbbra is nehéz helyzetben voltak.

A zárónegyed elején Ivica Tucak, a horvátok szövetségi kapitánya is piros lapot kapott. Mindeközben a vízben is folytatódott az öldöklő küzdelem, viszont három perccel a vége előtt 8-6-s állásnál Dusan Mandic álomszerű ejtése eldöntötte a párharcot.