Női labdarúgó BL eredmény - Kiesett az MTK

Bajnokok Ligája

2018.08.13. 22:37

Bajnokok Ligája - Női Bajnokok Ligája, selejtező, 4. csoport, 3. forduló. A csoport végeredménye:

A magyar bajnok MTK Hungária FC hazai pályán 4-1-re kikapott a cseh Slavia Prahától a női labdarúgó Bajnokok Ligája budapesti selejtezőcsoportjának harmadik fordulójában, így nem jutott főtáblára.

Az európai szövetség (UEFA) honlapjának beszámolója szerint a magyar csapat - amelynek győznie kellett volna a csoportelsőséghez, és a biztos főtáblás szerepléshez - a szünetben még döntetlenre állt, ám az előző idényben negyeddöntős prágai csapat a második félidőben három gólt is elért, így veretlenül lett csoportelső.

Az MTK kedden az első körben 6-1-re nyert a koszovói KFF Mitrovica ellen, míg pénteken 2-2-es döntetlent játszott a török Atasehirrel.

Női Bajnokok Ligája, selejtező, 4. csoport, 3. forduló:
    ---------------------------------------------
MTK Hungária FC-Slavia Praha (cseh) 1-4 (1-1)
Atasehir (török)-KFF Mitrovica (koszovói) 6-1 (4-0)

A csoport végeredménye: 1. Slavia Praha 9 pont, 2. MTK Hungária FC 4 (9-7), 3. Atasehir 4 (10-10), 4. KFF Mitrovica 0

Az 1. forduló eredményei:
MTK Hungária FC-KFF Mitrovica 6-1 (2-0)
Slavia Praha-Atasehir 7-2 (4-1)

A 2. forduló eredményei:
MTK Hungária FC-Atasehir 2-2 (2-2)
Slavia Praha-KFF Mitrovica 4-0 (0-0)

A selejtezőből a tíz csoport győztese, illetve a két legjobb második került fel a 32-es főtáblára. A sorozat döntőjét 2019. május 18-án Budapesten a Groupama Arénában rendezik.