Hirdetés

Kajak-kenu-vb - Eredmények

2019.08.25

Kajak-kenu-vb - A kajak-kenu világbajnokság vasárnapi első döntős blokkjának dobogósai és a további magyarok eredményei:

Hirdetés

A szegedi, olimpiai kvalifikációs kajak-kenu világbajnokság vasárnapi első döntős blokkjának dobogósai és a további magyarok eredményei

Eredmények:
férfiak:

K-2 200 m, világbajnok:
   Jurij Psztrigaj, Alekszandr Djacsenko (Oroszország) 33.05 mp
2. Piotr Mazur, Bartosz Grabowski (Lengyelország) 33.10
3. BALASKA MÁRK, APAGYI LEVENTE 33.30    

K-2 1000 m, világbajnok:
   Max Hoff, Jacob Schopf (Németország) 3:20.53 p
2. Francisco Cubelos, Inigo Pena (Spanyolország) 3:21.79
3. Cyrille Carra, Etienne Hubert (Franciaország) 3:22.96
...8. KAMMERER ZOLTÁN, GÁL PÉTER 3:25.62

K-4 500 m, világbajnok:
    Németország (Tom Liebscher, Ronald Rauhe, Max Rendschmidt, Max Lemke) 1:19.26 p
2. Spanyolország (Saul Craviotto, Carlos Arevalo, Rodrigo Germade, Marcus Walz) 1:19.77 
3. Szovákia (Erik Vlcek, Adam Botek, Zalka Csaba, Samuel Balaz) 1:20.96
...5. MAGYARORSZÁG (NÁDAS BENCE, TÓTKA SÁNDOR, BIRKÁS BALÁZS KULI ISTVÁN) 1:21.10

C-1 200 m, világbajnok:
   Henrikas Zustautas (Litvánia) 39.36 mp
2. Artyom Kozir (Fehéroroszország) 40.08 
3. Zaza Nadiradze    (Georgia) 40.24
...5. HAJDU JONATÁN 41.18

C-1 1000 m, világbajnok:
   Isaquias Queiroz dos Santos (Brazília) 3:59.23 p
2. Tomasz Kaczor (Lengyelország) 4:00.92
3. Adrien Bart (Franciaország) 4:01.55
...11. (a B döntőben 2.) KISS TAMÁS

C-4 500 m, világbajnok:
   Oroszország (Ivan Stil, Pavel Petrov, Viktor Melantyev, Mihail Pavlov) 1:34.69 p
2. Németország (Jan Vandrey, Conrad-Robin Scheibner, Tim Hecker, Moritz Adam) 1:35.83
3. Fehéroroszország (Andrej Bahdanovics, Jevgenyij Tengel, Makszim Kriszko, Vitalij Aszecki) 1:37.14
...5. MAGYARORSZÁG (KORISÁNSZKY DÁVID, BAKÓ TAMÁS, SÁFRÁN MÁTYÁS, MIKE RÓBERT) 1:39.17

nők:
K-1 500 m, világbajnok:
   Lisa Carrington (Új-Zéland) 1:55.76 p
2. Volah Hudzenka (Fehéroroszország) 1:57.39
3. KOZÁK DANUTA 1:58.01    

K-4 500 m, világbajnok:
   MAGYARORSZÁG (GAZSÓ ALIDA DÓRA, CSIPES TAMARA, MEDVECZKY ERIKA, BODONYI DÓRA) 1:32.91 p

2. Fehéroroszország (Marina Litvincsuk, Volha Hudzenka, Nagyezsda Papok, Margarita Mahnyeva) 1:33.69
3. Lengyelország (Karolina Naja, Anna Pulawska, Katarzyna Kolodziejczyk,  Helena Wisniewska) 1:34.77    

C-2 200 m, világbajnok:
   Lin Ven-csün, Csang Lu-csi (Kína) 44.69 mp
2. BALLA VIRÁG, DEVECSERINÉ TAKÁCS KINCSŐ 45.16
3. Dilnoza Rahmatova, Nilufar Zokirova (Üzbegisztán) 46.60   

C-2 500 m, világbajnok:
   Hszü Si-hsziao, Szun Meng-ja (Kína) 2:02.81 p
2. BALLA VIRÁG, DEVECSERINÉ TAKÁCS KINCSŐ 2:04.49
3. Volha Klimava, Nagyezsda Makarcsanka (Fehéroroszország) 2:07.74