Rövidpályás úszó-Eb - Eredmények a 2. versenynapon

2019.12.05. 20:30

Rövidpályás úszó Európa-bajnokság.

Késely Ajna ezüstérmet nyert 800 méter gyorson, Holló Balázs a negyedik, Gyurta Gergely pedig a hetedik helyen végzett 400 méter vegyesen.

Holló Balázs a negyedik, Gyurta Gergely pedig a hetedik helyen végzett 400 méter vegyesen a Glasgow-ban zajló rövidpályás Európa-bajnokság csütörtöki versenynapján. Előbbi 4:05.13, utóbbi 4:06.95 perces idővel ért célba.
Késely Ajna ezüstérmet nyert 800 méter gyorson a glasgow-i rövidpályás Európa-bajnokság csütörtöki versenynapján: a 18 éves magyar úszó 8:11.77 perces egyéni csúccsal ért célba.

Késely a szerdai előfutamból eddigi legjobb rövidpályás eredményét (8:21.25) alaposan megjavítva, 8:13.66-tal a második helyen jutott tovább. A csütörtöki döntőben a rajt után erősen kezdett, a táv egynegyedénél közel két másodperccel volt gyorsabb, mint délelőtt.

A fiatal úszó a magyar küldöttség harmadik érmét szerezte a mostani Eb-n, amelyen szerdán Hosszú Katinka Jakabos Zsuzsannát megelőzve védte meg címét 400 méter vegyesen.

A Glasgow-ban zajló rövidpályás úszó Európa-bajnokság csütörtöki döntőinek eredményei: