Hirdetés

Rövidpályás úszó-Eb - Eredmények a 2. versenynapon

2019.12.05

Rövidpályás úszó Európa-bajnokság.

Hirdetés

Késely Ajna ezüstérmet nyert 800 méter gyorson, Holló Balázs a negyedik, Gyurta Gergely pedig a hetedik helyen végzett 400 méter vegyesen.

Holló Balázs a negyedik, Gyurta Gergely pedig a hetedik helyen végzett 400 méter vegyesen a Glasgow-ban zajló rövidpályás Európa-bajnokság csütörtöki versenynapján. Előbbi 4:05.13, utóbbi 4:06.95 perces idővel ért célba.
Késely Ajna ezüstérmet nyert 800 méter gyorson a glasgow-i rövidpályás Európa-bajnokság csütörtöki versenynapján: a 18 éves magyar úszó 8:11.77 perces egyéni csúccsal ért célba.

Késely a szerdai előfutamból eddigi legjobb rövidpályás eredményét (8:21.25) alaposan megjavítva, 8:13.66-tal a második helyen jutott tovább. A csütörtöki döntőben a rajt után erősen kezdett, a táv egynegyedénél közel két másodperccel volt gyorsabb, mint délelőtt.

A fiatal úszó a magyar küldöttség harmadik érmét szerezte a mostani Eb-n, amelyen szerdán Hosszú Katinka Jakabos Zsuzsannát megelőzve védte meg címét 400 méter vegyesen.


A Glasgow-ban zajló rövidpályás úszó Európa-bajnokság csütörtöki döntőinek eredményei:


Férfiak:
200 m gyors, Európa-bajnok:

    ---------------------------
   Danas Rapsys (Litvánia) 1:41.12 perc
2. Duncan Scott (Nagy-Britannia) 1:41.42
3. Mihail Vekoviscsev (Oroszország) 1:41.52

200 m mell, Európa-bajnok:
    --------------------------
   Arno Kamminga (Hollandia) 2:02.36 perc
2. Erik Persson (Svédország) 2:02.80
3. Marco Koch (Németország) 2:02.87
    
400 m vegyes, Európa-bajnok:
    ----------------------------
   Max Litchfield (Nagy-Britannia) 4:01.36 perc
2. Ilja Borogyin (Oroszország) 4:03.65
3. Danyil Pasznyikov (Oroszország) 4:04.98
4. HOLLÓ BALÁZS 4:05.13
...7. GYURTA GERGELY 4:06.95

100 m pillangó, Európa-bajnok:
    ------------------------------    
   Marius Kusch (Németország) 49.06 másodperc
2. Mihail Vekoviscsev (Oroszország) 49.53
3. Marcin Cieslak (Lengyelország) 49.75

Nők:
100 m hát, Európa-bajnok:

    -------------------------
   Kira Toussaint (Hollandia) 55.71 másodperc
2. Marija Kamenyeva (Oroszország) 56.10
3. Georgia Davies (Nagy-Britannia) 56.73

800 m gyors, Európa-bajnok:
    ---------------------------
   Simona Quadarella (Olaszország) 8:10.30 perc
2. KÉSELY AJNA 8:11.77
3. Martina Rita Caramignoli (Olaszország) 8:12.36
    
50 m pillangó, Európa-bajnok:
    -----------------------------
   Melanie Henique (Franciaország) 24.56 másodperc
2. Beryl Gastaldello (Franciaország) 24.78
3. Emilie Beckmann (Dánia) és Jeanette Ottesen (Dánia) 25.15-25.15
     
4x50 m vegyes vegyesváltó, Európa-bajnok:
    -----------------------------------------
   Oroszország (Kliment Kolesznyikov, Vlagyimir Morozov, Arina Szurkova, Marija Kamenyeva) 1:36.22 - világcsúcs
2. Hollandia (Kira Toussaint, Arno Kamminga, Joeri Verlinden, Femke Heemskerk) 1:37.12
3. Dánia (Mathias Zander Rysgaard, Tobias Bjerg, Jeanette Ottesen, Permille Blume) 1:38.02