Férfi tenisz-világranglista - Alcaraz a top 10-ben, Piros a top 200-ban

MTI

2022.04.25. 14:10

Carlos Alcaraz megérkezett a top 10-be a férfi teniszezők világranglistáján, amelyen Fucsovics Márton öt pozíciót javítva a 48.

A legjobb magyarnak számító Fucsovics legutóbb a barcelonai tornán nyolcaddöntős volt, ezen a héten viszont lábsérülése miatt nem indul Münchenben, és legközelebb várhatóan Madridban lép pályára.

Ami a Davis Kupa-válogatott többi tagját illeti, Piros Zsombor vasárnap hátproblémák miatt feladta pályafutása második challenger-döntőjét Splitben, de 22 helyet javított, és karriercsúccsal már a 189. helyet foglalja el. A héten az ostravai challengeren tér vissza a 264. helyre csúszott Balázs Attila, aki a tavalyi Australian Open óta volt kényszerpihenőn lábsérülése miatt.

Az élmezőny legfontosabb változása, hogy a 18 éves Alcaraz kilencedik helyével már top 10-esnek mondhatja magát. A spanyol szupertehetség vasárnap úgy nyerte meg a barcelonai versenyt, hogy a korábbi esőzések miatt egy nap alatt játszotta le az elődöntőt és a finálét is, és összesen csaknem öt órát töltött a pályán. A negyedik trófeáját begyűjtő murciai tinédzser karrierje egyre jobban hasonlít a példaképének számító Rafael Nadaléra: 2005. április 25-én a 18 esztendős Nadal először jutott be barcelonai diadalával a top 10-be - ahonnan azóta sem esett ki -, míg 2022. április 25-én a szintén 18 éves Alcaraz ugyancsak top 10-es lett, méghozzá Nadal "berobbanása" óta a legfiatalabbként. Ráadásul a katalóniai verseny előtt mindketten a 11-edikek voltak, és Alcaraz a Rafa Nadalról elnevezett centerpályán emelhette magasba a serleget. Néhány héttel később az azóta 21-szeres Grand Slam-bajnok Nadal megszerezte első GS-címét a Roland Garroson...

Az ATP-rangsor élén továbbra is a nemrég visszatért Novak Djokovic áll, aki a döntőig jutott belgrádi "háziversenyén". Andrej Rubljov vasárnap 6:2, 6:7, 6:0-ra verte a 20-szoros Grand Slam-bajnokot szülővárosában. Djokovic karrierje során harmadik alkalommal kapott 6:0-t ATP-meccsen, az első kettőt Nadaltól szenvedte el.

Férfi tenisz-világranglista (az ATP honlapja alapján, zárójelben a legutóbbi helyezés):