Tizenöt éves tehetség nyerte az első magyar golfsorozat nyitóversenyét Bükfürdőn

2010.06.14. 19:38

A mindössze 15 éves Eiring Kristóf nyerte az első magyar golf-versenysorozat, a Kaefer-Heibl Golf Sztár Szuper Tour névre keresztelt meghívásos torna nyitóviadalát hétfőn a bükfürdői Birdland Golf & Country Clubban.

A szervezők tájékoztatása szerint a tehetség 76 ütéses eredménnyel zárt, megelőzve két rutinos profit, az egyaránt 77 ütéssel végző Sárközi Richárdot és Wilheim Istvánt.

A sztárok között Hajdu Steve színművész bizonyult a legjobbnak, két olimpiai bajnok, Fábián László és Kovács Ágnes, valamint Solymos Antal zenész előtt.

A szervezők szándékai szerint a versenysorozat - várhatóan kéthetente - bejárja az összes hazai klasszikus, 18 lyukas pályát, végül szeptember 13-án és 14-én a gödi Pólus Palace Golf Clubban rendezendő III. Magyar Golf Szuperbajnoksággal zárul.