Jelentős járműpark fejlesztés a GYSEV CARGO Zrt.-nél

2015.06.17. 12:31

25 nyitott, konténerszállító vasúti teherkocsival bővültek.

25 darab nyitott, konténerszállító vasúti teherkocsival fejlesztette járműparkját a GYSEV CARGO Zrt.

A vasúttársaság által tavaly megrendelt kocsik megérkeztek a vállalat soproni központjába, így hamarosan részt vehetnek a környezetbarát, intermodális vasúti árufuvarozásban. A 700 millió forintos fejlesztést saját forrásból biztosította a GYSEV CARGO Zrt.

A kocsikat a GYSEV CARGO Zrt. az Astra Rail Industries járműgyártótól rendelte meg tavaly. Az aradi központú, német tulajdonosi háttérrel rendelkező cég idén márciusban kezdte el gyártani a 25 darab, 6 tengelyes, 90 láb, tehát 27,5 méter hosszú vasúti kocsit, amelyeket június elején szállítottak Sopronba.

Jelentős járműpark fejlesztés

Fotó: GYSEV CARGO

A GYSEV CARGO Zrt. így már 60 darab konténerszállító teherkocsival rendelkezik. Ezáltal teljesült a vasúttársaság korábbi célkitűzése, miszerint az intermodális, tehát kombinált, közúti-vasúti áruszállításhoz szükséges járműparkot jelentősen fejleszteni kívánja a vállalat.

Az úgynevezett Sggmrss típusú konténerszállító vasúti kocsik általában kontinentális forgalmakban futnak, maximálisan 2 db 45 lábas konténer elhelyezésére alkalmasak.

„A GYSEV CARGO Zrt. kiemelt figyelmet fordít szűkebb és tágabb értelemben vett környezetének védelmére és megóvására, környezetbarát árufuvarozási és logisztikai szolgáltatásokra. A kombinált fuvarozás részaránya hagyományosan magas, mintegy 35% a teljes áruforgalmunkon belül. Rengeteg lehetőség van az intermodális áruszállításban, hiszen a kombinált fuvarozás részarányának növekedése Európában és az egész világon jellemző tendencia” – mondta az átadóünnepségen Skála János, a GYSEV CARGO Zrt. vezérigazgatója.

Skála János hangsúlyozta, hogy a 700 milliós beruházásra a vasúttársaság fegyelmezett és eredményes gazdálkodása adott lehetőséget.

A vasúttársaság tavaly zárta le a soproni konténerterminál fejlesztését, amely két ütemben zajlott le. Ennek keretében, uniós források felhasználásával mintegy 20 százalékkal növelték a konténer férőhelyek számát, konténeremelő rakodógépet, nagyteljesítményű portáldarut vásároltak, fedett fatárolókat, valamint GPS-alapú konténerkövető rendszert építettek ki.  

.