VIRÁGZÁS NAPJAI
2012. május 25-28.
MÁJUS 25, PÉNTEK
Művelődési ház (Őriszentpéter)
18:00 Fesztiválnyitó hangverseny
Programon: Schubert és Schumann művek
Közreműködik: Tóth László zongoraművész és a
Zalaegerszegi Szimfonikus Zenekar Samu Sándor vezényletével.
Malom tárlat (Őriszentpéter)
20:00 Kiállítások megnyitói
"KÉP - másKÉPP" – Péreli Zsuzsa képzőművész tárlata
"Az Idők kezdete" – Kézdi Anna fotói
Pajtaszínház (Őriszentpéter)
21:00 Időmúlatós koncert
Takáts Eszter – Bakai Marci – Müller Péter Sziámi
Malom (Őriszentpéter)
22:30 Napzáró mozi-zóna
KÉK, ARANY - Péreli Zsuzsa portré
Katona Zsuzsa és Nyeste Péter filmje
MÁJUS 26, SZOMBAT
Malom (Őriszentpéter)
09:15 Reggeli muzsika
Szűts Apor zongorázik
10:00 Iciri-piciri játszóház
Ungár Andrea zenés-mesés játszóháza
Pajtaszínház (Őriszentpéter)
10:00 Gondolkodó együttlét
„Szabadban” - Bartók természet-zenéi
Ungár István előadása
Falumúzeum (Szalafő, Pityerszer)
11:30 Pityerszerről az Őserdőbe
Pünkösdi túra az Őrségi Nemzeti Park munkatársaival
Indulás: Szalafő, Pityerszer, Falumúzeum, Táv: 5,6 km
Fatemplom (Magyarföld)
15:30 Péreli Zsuzsa falikárpitjai
A megnyitón közreműködik Tolcsvay László
16:30 A Kelemen Kvartett hangversenye
Programon: Mozart, Csajkovszkij és Beethoven vonósnégyesek
Pajtaszínház (Őriszentpéter)
19:30 ÚTRAKELÉS
Jókai Loránt filmje Kafka írásai nyomán
Fiatal Művészek Stúdiója (1994)
Malom (Őriszentpéter)
20:30 „Keserűszer 15.” - Tolcsvay László koncertje
A szerző-előadó válogat saját dalaiból
22:00 Napzáró mozi-zóna
Válogatás a Fiatal Művészek Stúdiója „KÖZJÁTÉK”című televíziós sorozatából (1991-93)
MÁJUS 27,. PÜNKÖSD VASÁRNAP
Malom (Őriszentpéter)
09:15 Reggeli muzsika
Székely Kristóf zongorázik
10:00 Iciri-piciri játszóház
Ungár Andrea zenés-mesés játszóháza
Pajtaszínház (Őriszentpéter)
10:00 Gondolkodó együttlét
„Az élet rejtett távlatai”
Dr. Böszörményi László egyetemi tanár előadása
11:30 Gondolkodó együttlét
„A hűség mint filozófiai döntés”
Dr. Heidl György tanszékvezető egyetemi docens előadása
12:30 Duett csellóval
Góbi Rita táncművész, koreográfus
Közreműködik Madaras János gordonkán
Malom (Őriszentpéter)
14:30 Délutáni muzsika
Madaras János gordonkázik
Zongorán közreműködik Szűts Apor
15:00 Gondolkodó együttlét
„Korlátok közt szabadon - élettér a Baráthegyen”
Jakubinyi László gyógypedagógus, Waldorf tanár előadása
Pajtaszínház (Őriszentpéter)
16:30 EASYS koncert
18:00 Privát Mészöly
Kortársak visszaemlékezései Mészöly Miklósról
Dér Asia és Gerőcs Péter dokumentumfilmje
20:00 Edward Albee: Kényes egyensúly
Az Uray György Színház (Dunakeszi) előadása
MÁJUS 28, PÜNKÖSD HÉTFŐ
Malom udvar (Őriszentpéter)
09:30 Helyi ízek, ezek-azok
Reggeli a szabadban.
10:00 Iciri-piciri játszóház
Ungár Andrea játszóháza óvodás korúak számára.
10:45 Tudod-e?
A Kis-Hétrét zenekar műsora gyerekeknek
Játékszín (Őriszentpéter)
11:30 Tündériskola
Huzella Júlia és Huzella Péter családi műsora
Pajtaszínház (Őriszentpéter)
12:30 MÓKUS koncert
- szomorúaknak meg álmodozóknak....
Szirtes Edina Mókus válogat eddigi dalaiból