Hirdetés

Rövidpályás úszó-Eb - Itt vannak a vasárnapi eredmények
MTI/Illyés Tibor

Rövidpályás úszó-Eb - Itt vannak a vasárnapi eredmények

MTI

2019.12.08. 21:36

A Glasgow-ban rendezett rövidpályás úszó Európa-bajnokság vasárnapi döntőinek eredményei:

Hirdetés

   Férfiak:
    100 m gyors, Európa-bajnok:

    ---------------------------
   Vlagyimir Morozov (Oroszország) 43.53 másodperc
2. Alessandro Miressi (Olaszország) 45.90
3. Vlagyiszlav Grinyev (Oroszország) 46.35
    
    100 m vegyes, Európa-bajnok:
    ----------------------------
   Kliment Kolesnyikov (Oroszország) 51.15 másodperc
2. Szergej Feszikov (Oroszország) 51.69
3. Andreasz Vazajosz (Görögország) 51.62

    200 m pillangó, Európa-bajnok:
    ------------------------------
   Andreasz Vazajosz (Görögország) 1:50.23 perc
2. Ramon Klenz (Németország) 1:51.51
3. James Guy (Nagy-Britannia) 1:51.73

    50 m hát, Európa-bajnok:
    -------------------------
   Kliment Kolesnyikov (Oroszország) 22.75 másodperc
2. Christian Diener (Németország) 23.07
3. Shane Ryan (Írország) 23.12

    4x50 m vegyesváltó, Európa-bajnok:
    ----------------------------------
   Oroszország (Kliment Kolesnyikov, Vlagyimir Morozov, Oleg Kosztyin, Vlagyiszlav Grinyev) 1:30.63 perc
2. MAGYARORSZÁG (BOHUS RICHÁRD, HORVÁTH DÁVID, SZABÓ SZEBASZTIÁN, LOBANOVSZKIJ MAXIM) 1:32.10
3. Fehéroroszország (Viktar Sztaszelovics, Ilja Szimanovics, Jauhen Csurkin, Artyziom Masekin) 1:32.29

    Nők:
    200 m mell, Európa-bajnok:

    --------------------------
   Marija Temnyikova (Oroszország) 2:18.35 perc
2. Molly Renshaw (Nagy-Britannia) 2:19.66
3. Martina Carraro (Olaszország) 2:19.68

    100 m pillangó, Európa-bajnok:
    ------------------------------
   Anasztaszija Skurdaj (Fehéroroszország) 56.21 másodperc
2. Elena Di Liddo (Olaszország) 56.37
3. Anna Ntuntunaki (Görögország) 56.44

    400 m gyors, Európa-bajnok:
    ---------------------------
   Simona Quadarella (Olaszország) 3:59.75 perc
2. Isabel Marie Gose (Németország) 4:00.01
3. KÉSELY AJNA 4:00.04

    50 m gyors, Európa-bajnok:
    ---------------------------
   Marija Kamenyev (Oroszország) 23.56 másodperc
2. Melanie Henique (Franciaország) 23.66
3. Pernille Blume (Dánia) 23.73
    
    4x50 m vegyesváltó, Európa-bajnok:
    ----------------------------------
   Lengyelország (Alicja Tchorz, Dominika Sztandera, Kornelia Fiedkiewicz, Katarzyna Wascik) 1:44.85 perc
2. Olaszország (Silvia Scalia, Benedetta Pilato, Elena Di Liddo, Silvia Di Pietro) 1:44.92
3. Oroszország (Marija Kamenyeva, Nika Gogyun, Arina Szurkova, Darija Usztyinova) 1:44.96