Tanács Zoltán szerint a Mediaworks összeomlása annak a beismerése, hogy ez a cégcsoport soha nem volt piaci alapon életképes.
A Mediaworks összeomlása annak beismerése a tulajdonosai részéről, hogy ez a cégcsoport ebben a formában soha nem volt piaci alapon életképes - értékelte a tudományos és technológiai miniszter szerdai Facebook-posztjában a cégcsoporthoz tartozó Mandiner munkatársainak elbocsátásáról szóló híreket.
Tanács Zoltán azt írta: a Tisza-kormány nem hozott és nem is fog hozni olyan intézkedést, ami korlátozná a sajtószabadságot. Az Orbán-kormány bukása után a közpénzcsapok elzárása elegendő volt ahhoz, hogy a
"hazug híreket, lejáratásokat, valóságtorzító publikációkat szakmányban gyártó gépezet megtörjön".
Hiszen nem sajtótermékeket árult, hanem propagandát gyártott.
Hozzátette, a csoport talán elindult a megtisztulás felé, de valószínűbbnek tartja a teljes összeomlást.
Tanács Zoltán bejegyzésében álszentségnek nevezi, hogy az "ellenzékbe szorult, bukott" kormánypárt
"folyamatosan arról papol, hogy veszélyben a sajtószabadság", és hogy "családok százai kerülnek most veszélybe".
Akkor nem volt ekkora a felháborodás - folytatta -, amikor a most elbocsátott "újságírók", propagandisták embereket, családokat tettek tönkre, lejáratásokkal, gyűlöletkeltéssel, százszor bíróság előtt is kimondott hazugságokkal fertőzték a közéletet. És, tették mindezt közpénzmilliárdokból.
"Most eljött az igazság pillanata számukra is: lehet munkát keresni a piacon" - írta.
A miniszter szerint téved, aki abban reménykedik, hogy a "nemzeti nagytőkések" megmentik "ezeket a propagandistának is alkalmatlannak bizonyuló embereket". A NER oligarchái ugyanis nem nemzeti nagytőkések, döntő többségük nem üzletember, hanem stróman - vélekedett.
A NER oligarchái közönséges közpénztolvajok, cégeik állami megrendelések nélkül nem versenyképesek, Balásy Gyula cégeinek mintájára a piacon egy pillanat alatt el fognak vérezni - fogalmazott Tanács Zoltán.
Meglátása szerint a NER-oligarchák semmiféle erkölcsi vagy morális tartozást nem fognak majd kiegyenlíteni, mert nekik ez nem számít. Egyetlen esetben fogják a jobboldali sajtót támogatni, ha úgy vélik, hogy ebből hasznuk származik:
"több megrendelés, vagy, ami most aktuálisabb, a börtön elkerülése".
Tanács Zoltán bejegyzése végén kitért arra: ez az egész nem más, mint a NER végjátékának egy újabb epizódja, de szerinte a legtöbben már nem erre, hanem a jövő építésére szeretnének koncentrálni.
Most mindenkinek megvan a lehetősége, hogy beleszóljon abba, milyen közös jövőt építünk, hiszen a kormány honlapján két kiemelkedően fontos javaslat társadalmi egyeztetése zajlik éppen.
Mindenki elmondhatja véleményét az Alaptörvény átmeneti, 17. módosításával kapcsolatban június 27-ig, és a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Védelmi Hivatal (NVVH) felállításával kapcsolatban június 30-ig - írta a miniszter.
Az Alaptörvény módosítása átmeneti, és az orbáni maffia politikai csápjait kezeli. Elkezdi a demokratikus jogállam helyreállítását, de nem teljes körű és végleges, mert a teljes körű és széles körű társadalmi párbeszéden alapuló alkotmányozási folyamat körülbelül egy évig tart majd - hangsúlyozta.
Az NVVH intézménye a maffia gazdasági csápjait fogja levágni, és megakadályozza, hogy azok újra visszanőjenek - írta.
Tanács Zoltán hozzátette: már eddig is rengeteg javaslat érkezett a két tervezethez, ezeket kivétel nélkül elolvassák, feldolgozzák, és lehetőség szerint az érdemi észrevételekkel még jobbá teszik a tervezett jogszabályokat.