A menekültek megérkeztek Németországba - ez történt szombaton délután

2015.09.05. 19:12

Az M1-es is megindult a forgalom.

Már az M1-es autópálya határátkelőjén is megindult a forgalom. Németországban sok az önkéntes, adományt már nem tudnak fogani.

Az ország több pontjáról is gyalog indultak útnak Bécs felé a Magyarországon tartózkodó migránsok azt követően, hogy az éjjel Ausztria és Németország beengedte a bevándorlókat, akiket a kormány buszokkal szállított a határra. MTI Fotó: Szigetváry Zsolt

 

2015. szeptember 5., szombat 18:23

Az osztrákok szombaton 17 óra 20 perckor megnyitották az M1-es autópálya határátkelőjét.
    A rendőrség honlapján azt közölte, hogy a határújranyitás után lassan halad a gépjármű forgalom a hegyeshalmi határátlépési pontnál.

Először csak a személyautók indulhattak el, a tehergépjárműveknek még várakozniuk kell.
    Az osztrák hatóságok az éjjel zárták le a sztrádán található határátkelőt, amelyen kizárólag a Magyarországról busszal érkező migránsokat engedték be Bécs felé.

 

2015. szeptember 5. 17:34

A Keleti pályaudvartól újabb 100-150 migráns indult el gyalog feltételezhetően Bécs felé.

    A bevándorlók délután a Keleti pályaudvaron kisebb, csendes demonstrációt is tartottak, azt követelve, hogy buszokkal szállítsák őket az osztrák határra.

    Szombat délelőtt mintegy ezer migráns indult útnak gyalog a Keleti pályaudvartól azt követően, hogy a pénteken hasonlóképp cselekedőkért az éjjel buszokat küldött a Belügyminisztérium és a határhoz szállította őket, ahol beengedték őket Ausztriába.

    A délelőtt indult migránsok szombat délután öt óra után Budaörsöt elhagyva az 1-es főúton haladtak.

 

Szeptember 5. 17:19

Tatabányán vonatra szállt Ausztria felé az a mintegy kétszáz ember, akik reggel indultak gyalogosan Bicskéről.

A kevéssel korábban a pályaudvarra érő csoportból alig hárman érték el a négy óra után induló vonatot. A csoport zöme egy órával később szállt fel a Bécsbe tartó nemzetközi gyorsra. Egy idősebb férfit hat társa egy lepedőn emelt fel a peronról a szerelvényre.
    A gyaloglás során lemaradókat a rendőrök mikrobusszal segítették a vasútállomásra, ahol önkéntesek ételt, italt és ruhát osztottak nekik.

Szeptember 05.  17:12

Budaörs mellett pihennek a Keleti pályaudvartól indult migránsok

Az ország több pontjáról is gyalog indultak el a migránsok

Az ország több pontjáról is gyalog indultak útnak Bécs felé a Magyarországon tartózkodó migránsok azt követően, hogy az éjjel Ausztria és Németország beengedte a bevándorlókat, akiket a kormány buszokkal szállított a határra. MTI Fotó: Szigetváry Zsolt

 

Az 1-es főút Budaörs utáni szakasza mellett tart hosszabb pihenőt szombat délután öt órakor az a mintegy ezer migráns, aki délelőtt a Keleti pályaudvartól indult gyalogosan Bécs felé.

Sokan közülük azt hiszik, hogy majd buszokkal szállítják őket az osztrák határra.
    Az úton lévő migránsok közül sokan Szíria polgárháború sújtotta területéről származnak és rendkívül elszántak, buszok hiányában készek gyalog megtenni a Budapest és Hegyeshalom közötti legalább 170 kilométeres távolságot.

Szeptember 05. 17:05

Megérkezett szombat délután a müncheni főpályaudvarra a második különvonat, amely Magyarországról indult menedékkérőket szállított Ausztriából.


    A bajor hatóságok szerint szombaton 5 ezer és 7 ezer között lehet a Magyarországról érkező menedékkérők száma.
    Az újabb különvonatok nem mind a müncheni főpályaudvarra érkeznek majd.

    A Bajorországgal szomszédos Türingia tartománybeli Saalfeldben a tervek szerint már szombat este megérkezik egy vonat 500 menedékkérővel, akiket Türingiában, Szászországban és Szász-Anhalt tartományban helyeznek el.
Rajna-vidék-Pfalz, Hamburg és Berlin is jelezte már, hogy fogad Magyarországról érkező menedékkérőket.

    A müncheni főpályaudvaron sok önkéntes segíti a hatóságokat, és a bajor főváros rendőrsége délután egy Twitter-üzenetben arra kérte az adományozókat, hogy már ne vigyenek több élelmiszert és más holmit, mert mindenből van elég.

    A menedékkérők egy részét rögtön továbbszállítják buszokkal a befogadóállomásokra, másik részük a pályaudvar egyik lezárt csarnokában, vagy egy közeli, üres gyárépületben kapják meg a legszükségesebb ellátást, mielőtt továbbszállítják őket.

Németországban – a beszámolók szerint - minden rendezetten zajlik, arabul beszélő tolmácsok közreműködésével.
    

.