Győri ETO FC - Haladás Sopron Bank 1-0 ( + eredmények és tabella)

2011.07.31. 18:26

A házigazda Győr egy góllal nyert a Haladás ellen a labdarúgó OTP Bank Liga 3. fordulójának pénteki nyitómérkőzésén. A hazaiak harmadik győzelmüket aratták, a vendégek pedig továbbra is pont nélkül állnak.

Eredmény:
Győri ETO FC-Haladás Sopron Bank 1-0 (1-0)
------------------------------------------
Győr, 9500 néző, v: Kassai
gólszerző: Dudás (5.)
kiállítva: Iszlai (64.)
sárga lap: Pilibaitis (41.), Trajkovic (51.), Takács Á. (74.), illetve Iszlai (35., 64.), Tóth P. (45+2.), Guzmics (80.), Halmosi (90.)

Győr:
-----
Stevanovic - Takács Á., Djordjevic, Fehér Z., Völgyi - Pilibaitis - Trajkovic, Ji-Paraná (Kiss M., 75.) - Koltai, Simon A. (Aleksidze, 54.), Dudás (Dinjar, 13.)

Haladás:
-------
Rózsa - Schimmer (Kovács I., a szünetben), Korolovszky, Guzmics, Tóth P. - Nagy I G., Iszlai, Molnár (Búrány, 31.), Halmosi - Sluka (Irhás, 78.), Kenesei

Az ETO - a néhány perccel később sérülése miatt kényszerűen lecserélt Dudás révén - korán megszerezte a vezetést, és kiegyenlített játékban meg is tartotta az előnyét az első félidő végéig.

A szünet után küzdelmes, de alacsony színvonalú játékot láthatott a szép számú közönség. A Haladásban Iszlai második sárga lappal a kiállítás sorsára jutott, de a vendégek emberhátrányban is harcoltak az egyenlítésért. Végül nem jártak sikerrel, így a Győr otthon tartotta a három pontot.

A bajnoki meccs előtt, az ETO-nap keretében rendezték meg a Győri ETO Legendák-Bayern München All Star mérkőzést, amelyet 2-1-es félidő után a hazai együttes nyert meg 5-1-re. A játékot a Breitner, Reuter, Tarnat, Jancker fémjelezte Bayern kezdte jobban, és egy közeli lövésből meg is szerezte a vezetést. A hazaiak még a szünet előtt fordítottak, később pedig a több cserével rendelkező ETO egyre-másra lőtte a gólokat, így a végén fölényes győzelmet aratott. A Verebes József által irányított magyar csapatban Herczeg Miklós kétszer volt eredményes, Csiszár Ákos, Korsós Attila és Tamás László pedig egyszer-egyszer talált be.

A gálameccset megelőzően Tarsoly Csaba, az ETO elnöke ünnepélyesen elbúcsúztatta a győriek két korábbi játékosát, Vincze Ottót és Ja:kl Antalt.

Az OTP Bank Liga 3. fordulójának vasárnapi eredményei és a tabella:
Diósgyőri VTK-Kecskeméti TE 1-2 (1-1)
DVSC-TEVA - Ferencváros 1-0 (1-0)
MVM Paks-Lombard Pápa Termál FC 1-1 (0-1)

1. forduló (július 15-17.):
Budapest Honvéd-Győri ETO FC 1-2, Kaposvári Rákóczi-Ferencváros 2-2, MVM Paks - Kecskeméti TE 3-2, Diósgyőri VTK-ZTE FC 4-1, Pécsi MFC-Haladás Sopron Bank 1-0, Újpest FC-Lombard Pápa Termál FC 0-1, DVSC-TEVA – Vasas-Híd 5-2, BFC Siófok-Videoton FC - augusztus 17-re halasztva
2. forduló (július 22-24.):
ZTE FC - DVSC-TEVA 0-2, Vasas-Híd - Pécsi MFC 1-2, Lombard Pápa Termál FC-BFC Siófok 2-0, Haladás Sopron Bank-Budapest Honvéd 2-4, Győri ETO FC-Újpest FC 1-0, Videoton FC-MVM Paks 4-0, Ferencváros-Diósgyőri VTK 1-1, Kecskeméti TE-Kaposvári Rákóczi 4-0