A Történelemtanárok Egyletének elnöke szerint a tanulókat a politikatörténetnél jobban érdekli az, hogy a régi korokban hogyan öltözködtek, hogyan éltek az emberek.
Miklósi László, a Történelemtanárok Egyletének (TTE) vezetője szerint nagyon más volt az 1956-os forradalom eseményeit tanítani a rendszerváltást megelőző néhány évben, mint most. Az Origónak nyilatkozva azt mondta: a nyolcvanas évek végén 1956-ról már lehetett beszélni, de azért még mindig tiltott gyümölcsnek számított. A diákok ennek megfelelően érdeklődve várták és hallgatták azokat a történelemórákat, amelyeken erről volt szó.
Miklósi állítása szerint mára gyökeresen megváltozott a helyzet. A diákok közönyösek 1956-tal szemben, és úgy érzik, semmi közük nincs az akkori eseményekhez. Sokszor már nemcsak közömbösen, hanem ellenszenvesen fogadják a témát. Mindez annak ellenére van így, hogy a tanulók többsége ma is a történelmet tartja az egyik legkedvesebb tantárgynak.
A TTE elnöke szerint a változás egyik oka az lehet, hogy a rendszerváltás után az 1956-os szervezetekhez kötődő egyes személyek beszálltak az aktuálpolitikába. Ezek a személyek sokszor úgy nyilvánítottak véleményt, hogy az visszatetsző lehetett a kívülállók és így a fiatalok számára is. (forrás:origo.hu)