A “Hétköznapok egy használati utasítás” nevet viselő részleg több mint kétezer kiállítási tárgyon, ezer képen és 250 percnyi filmen keresztül mutatja be ember és technika sokrétű kapcsolatának fejlődését az elmúlt 120 évben. A tárlatot úgy állították össze, hogy minden korcsoport számára élménnyé tegye a múzeumlátogatást, így például huszonöt interaktív állomáson a látogatók maguk is kipróbálhatják, miként működnek a különböző technikai alapelvek.
A mai világban természetesnek számító technikai vívmányok történelmi hátterét négy témakör az emberi test, a ház, a város és a környezet mentén feldolgozó kiállítás például borotvák során illusztrálja ember és technika kölcsönhatását. Nemcsak azt figyelhetjük meg, miként változtak meg a borotválkozás kézmozdulatai az elektromos motor beépítésével, de azt is megtudhatjuk, miként terveztek újabb és újabb borotvapengéket az új fogásokhoz igazodva.
A négymillió eurós összköltségű állandó kiállítás egyik gyöngyszeme Sissi császárné soha nem használt varrógépe. A Louis Bollmann cég 1860 körül nem egészen önzetlenül - ajándékozta meg az aparáttal a császárnét. Így akarta ugyanis a felsőbb körök szalonjaiba is bevezetni, és elfogadottá tenni a modern kor új vívmányát.
A kiállítás másik értékes darabja egy kétkarú mérleg, amelynek egyik serpenyőjét Szent István koronája, a másikat pedig az osztrák császári korona díszíti. A mérleget Sissi császárné röviddel halála előtt az akkori Művészeti és Ipari Múzeumnak ajándékozta, majd 1951-ben került át a Technisches Museum Wien-hez.
Konzervdobozok és több évtizede bontatlan befőttes üvegek mentén követhetjük nyomon az élelmiszertartósítás praktikáinak fejlődését 1870-től egészen a 20. század végéig.
Azonban a konyhaműszaknál sokkal érdekesebb látnivalókat is tartogat a nők számára a kiállítás: bárki megnézheti, mi zajlott a századforduló férfivécéiben. A tárlat legnagyobb darabja ugyanis a Beetz cég piszoárja, amely 1908-ban a bécsi Sachsenplatzon teljesített szolgálatot.
A kiállítás legértékesebb darabja mégis az a 15 centiméteres, a 17. századból származó elefántcsont szobrocska, amely egy terhes nő anatómiai modellje. Az aprócska figura 25 ezer eurót ér.
Igazi dizájner-darab az az 1839-ből származó gőzmozdony, amely valójában kávéfőzőként működik, a multifunkciós tárgyak között pedig olyan gyöngyszemekre lelhetünk, mint a hajszárító és porszívó egyben.