A jobbára nyugdíjas, idős emberek kezében transzparensek, amelyeken az államot, a kormányt, az igazságszolgáltatást teszik felelőssé azért, ami velük történt, azaz, hogy nem kapták vissza a banki kamatnál nagyobb hozamra befektetett pénzüket a szövetkezetektől.
Egy idős úr korábbi sérelmeit is említi, szinte sírva említi a békekölcsönt, meg a téglajegyet, hogy ő már akkor is fizetett, meg most is. (Kis különbség, hogy a Pilisinvesztbe azért nem volt kötelező invesztálni, de ez a tény mára mintha kissé elhomályosult volna.)
A szót Patyi úr viszi, aki károsultak képviselője. Kitereli a vasútállomásról mind a harminc embert, akik az Éhen Gyula téren fedél alá, a zöldséges és könyvesbolt közé állnak be. Előkerül egy megafon is, majd egy hosszú beszéd: amelyből kiderül, nem csak a saját érdekeikért tüntetnek, hanem szeretnék felhívni mások figyelmét arra, hogyan kerülhetik el, hogy hasonló helyzetbe kerüljenek. Erre azonban nem sok gyakorlati tanácsot kapunk, leginkább csak ezt: Vigyázzanak a pénzükre.
Szóba kerül a PSZÁF felelőssége, majd az igazságszolgáltatásé, amely nem szolgáltat igazságot, a felszámoló cégek pedig saját magukra költik a maradék vagyonból származó bevételt, több százmilliós nagyságrendben – állította Patyi.
Mindemögé Patyi úr egy szép kis összeesküvés elméletet is gyártott pénzügyi érdekkörökről, melyeket, akárcsak a titkosrendőrséget, külföldről mozgatnak. Ezek mibenlétére vonatkozó kérdésünkre azonban nem adott semmi konkrét választ. Ugyanakkor szerinte ugyanezek az érdekkörök állnak a körbetartozások, meg a bankcsődök mögött is.
A pénzügyi szövetkezetek ténykedésből Patyi István szerint összesen 100 milliárd forint kára származott a kisbefektetőknek.
A beszéd után a demonstrálók végigvonultak a városon transzparenseikkel.