Második alkalommal hirdette meg az osztrák főváros technológiaügynöksége, a ZIT (Zentrum für Innovation und Technologie) a kizárólag nőknek szóló támogatási pályázatát, a „FemPower“-t. Erre csak olyan projektekkel lehet nevezni, amelyeket nők vezetnek vagy túlnyomórészt nők vesznek részt benne.
A támogatási program célja többek között az, hogy megnövelje a nők arányát a vállalatoknál folyó K+F tevékenységben. A Statistik Austria felmérése szerint ugyanis Ausztriában a kutatóknak csupán 11%-a nő, amivel jelentősen elmaradnak a 18%-os EU-átlagtól. Bécsben ennél valamivel jobb a helyzet, ott a kutatónők aránya 17%.
Az eredetileg 1,5 millió eurós keretösszegű pályázatra 25 projektet neveztek be, amelyek befektetési értéke összesen 16,5 millió euró volt. A nemzetközi zsűri végül 11 projektet tartott támogatásra érdemesnek, és 1,9 millió euróra emelték a pályázat keretösszegét. Egy-egy projekt maximum 500 ezer euró támogatást kaphatott személyügyi kiadásokra valamint a K+F-fel összefüggő tanácsadási szolgáltatás igénybevételre. A támogatások mértéke 25 és 45% között mozgott.
A nyertes projektek között van, amelyik a véralvadási faktorok új diagnosztikai módszerét keresi, míg egy másik a rákos sejtek génállományát vizsgálja. A támogatási listán szerepelnek ugyanakkor ruhaneműkbe integrált telekommunikációs eszközök és számítógépes nyelvi kurzusok is. Egy másik projekt pedig egy újabb módszert igyekszik kifejleszteni a földcsuszamlások bekövetkezési valószínűségének meghatározására.
A tizenegy támogatott projekt közül kilencet kis- és középvállalatok nyújtottak be.