Optimistábbak a bécsi vállalkozások

2009.06.17. 13:19

A márciusi pesszimista hangulattal ellentétben a bécsi cégek 78%-a jobb vagy változatlan gazdasági helyzetre számít. Günter Verheugen EU-biztos szerint viszont hátra van még a fekete leves.

A Bécsi Gazdasági Kamara felmérése szerint az osztrák főváros gazdasági résztvevőinek többsége lezártnak tekinti a gazdasági visszaesést. 78 százalékuk jobb vagy legalábbis változatlan gazdasági helyzetre számít.

Ezzel realistára váltott a márciusban uralkodó pesszimista hangulat, amikor sokkal bizonytalanabbnak látták a jövőt.

A megkérdezettek 17 %-a arra számít, hogy az elkövetkező hat hónapban jobban alakul majd az üzleti helyzete, míg 61% változatlan körülményekkel számol. A válaszadók 34%-a jónak vagy nagyon jónak, 37%-a kielégítőnek ítéli meg a helyzetét.

Eltérően vélekedik ugyanakkor Günter Verheugen az Európai Unió ipar- és vállalkozásfejlesztésért felelős biztosa. Szerinte ugyanis hátra van még a neheze.

Szintén sokkal pesszimistábban nyilatkoznak helyzetükről az iparban valamint a szállítás és közlekedés terén működő cégek. Így a Kamara most azt szeretné elérni, hogy csökkenjenek a vállalkozások adóterhei, amelyeket a nehézgépjárműveik után kell fizetniük.
.