Újabb súlyos baleset a 86-oson: Gázolajat szállító teherautóval ütközött a BMW

2009.07.27. 10:05

Nemesbőd mellett egy cseh BNW tartálykocsival ütközött. A katasztrófavédelmet és a tűzoltóságot is be kellett vonni a mentésbe – jelentette a Vas megyei rendőrség.

Hétfőn reggel fél 9 körül a 86-os számú főúton haladt Szombathely felé egy cseh felségjelű BMW személygépkocsi, amikor Nemesbőd térségében eddig még nem tisztázott okból áttért a szemközti sávba, ahol frontálisan ütközött az érkező tehergépkocsival.

Az ütközés következtében a tehergépkocsi bal első kereke kitörött, és a járműszerelvény a bal oldali árokba csapódva, felborulva állt meg.

A jármű tartályában kb. 30 ezer liter gázolajat szállított, amely a baleset után szivárogni kezdett, így annak kiterjedését a katasztrófavédelem és a tűzoltóság szakemberei akadályozták meg.

Jelen pillanatban teljes útzár mellett folyik a mentés, és megérkezett a helyszínre az a tartályautó is, amelybe hamarosan átfejtik a szállítmányt.

A balesetben a cseh autó sofőrje és a tehergépkocsi vezetője súlyosan, a személygépkocsi utasa könnyebben megsérült.
.