Vasárnapig lehet fizetni a papír kétszázassal

2009.11.14. 09:05

Vasárnapig lehet fizetni a papír kétszázassal, november 16-tól a bevont bankjegy elveszti törvényes fizetőeszköz jellegét, de a következő húsz évben a jegybanknál átválthatók maradnak a papír kétszázasok.

A Magyar Nemzeti Bank (MNB) korábbi közleménye szerint a jegybank pénztárai mellett egyes hitelintézetek és postahivatalok is átváltják, illetve fizetésnél elfogadják a bankjegyeket a bevonást követően is. Az MNB június 15-én bocsátott ki 200 forintos érmét, amely váltani hivatott a november 16-án bevonásra kerülő papír 200 forintost. Az MNB korábbi tájékoztatása szerint az új érméből az év végéig 71 millió darab készül.

Az váltás hátterében elsősorban a nemzetgazdasági megtakarítás és az a hosszú távú jegybanki cél áll, hogy az MNB megkönnyítse a lakosság majdani átállását az euróra.

A papír kétszázas 1998. május elsejétől került forgalomba. (MTI)

.