Rohamtempóban fejleszt a kábeltelevíziós szolgáltató Zala megyében

2010.02.28. 09:40

Rohamtempóban kezdődött el az internet és a kábeltelevíziós szolgáltatás műszaki fejlesztése Zalaegerszeg és Lenti térségében - tájékoztatta Horváth Attila, a Tarr Kft. területi igazgatója az MTI-t.

A szekszárdi székhelyű Tarr Kft. múlt év decemberében vette át 59 településen, 35 ezer ügyfél kábeltelevíziós, szélessávú internetes és telefonos szolgáltatását a Zelka Zrt-től. Az országban először zajlott le ekkora előfizetői létszámot érintő kábeltelevíziós akvizíció. Az átvétel az internet szoftveres vezérlésétől kezdve a számlázási, működést támogató informatikai rendszerekig szinte mindent érintett. A versenyhelyzet szükségessé tette az azonnali műszaki fejlesztéseket is.

Az elmúlt években elmaradt fejlesztéseket, szoftvercseréket, karbantartásokat "rohamtempóban" kell pótolni, így a munkák rövid időre koncentrálódnak, ami a velük együtt járó kisebb szolgáltatás leállásokat jobban érzékelhetővé teszi az ügyfelek számára.

A műszaki beavatkozások miatt szükséges leállásokat az éjszakai órákra időzítik, amikor a legkisebb a szolgáltatás iránti igény, és így legkevésbé zavaró az ügyfelek számára - jegyezte meg Horváth Attila.

Tájékoztatása szerint az elmúlt három hónapban a nehezebb szakasz már lezárult. A fejlesztések tovább folytatódnak; Zalaegerszegen és Lentiben elkezdődtek a minőségjavulást, nagyobb internet sebességet eredményező beavatkozások és folyamatban van egy új technológia bevezetése is.

A kábeltelevíziónál a digitális szolgáltatás a teljes területen rendelkezésre áll, ezért a karbantartás mellett inkább szolgáltatásfejlesztésre, vonzó árkalkulációkra van szükség. A gazdasági helyzet miatt az ügyfelek inkább az alacsonyabb árú, analóg szolgáltatást választják - fűzte hozzá.

Tarr János ügyvezető igazgató korábban arról tájékoztatta az MTI-t, hogy a kft nyolc megye - Tolna, Somogy, Baranya, Fejér, Bács-Kiskun Zala, Veszprém és Vas - közel 260 településén működik. Mintegy 110 ezer ügyfél számára biztosítanak kábeltelevíziós szolgáltatást; 40 ezer háztartást internet-, 15 ezret telefon- és 6-7 ezer előfizetőt digitális televíziós szolgáltatással látnak el. A több mint 100 alkalmazottat foglalkoztató cég éves árbevétele 4,5-5 milliárd forint, ebből Zala megyében 1-1,5 milliárd forint bevételre számítanak, melynek nagy részét fejlesztésekre és banki hiteltörlesztésre fordítják.

A dél-dunántúli régió közel 200 települését a Szekszárd központtal kiépített optikai hálózat kapcsolja össze; Zala, Vas és Veszprém megye 60 települése pedig Zalaegerszeg központtal kapcsolódik egymáshoz. A két hálózatot a budapesti központ köti össze.
 

.