A szociális hét végén nyolc szociális szakember vehetett át díjat az önkormányzattól.
A díjazottak:
„Pálos Károly-díj” I. fokozat
Wágner Lászlóné Sz: Dolgos Erika /Rábagyarmat, 1948.07.01./
Pécsi Tudományegyetem Egészségtudományi Kar Szombathelyi Képzési Központ, nyugdíjas főiskolai adjunktus
Wágner Lászlóné 1968-tól - 1978-ig ápolónőként dolgozott a Vas Megyei Markusovszky Kórház Belgyógyászati Osztályán, majd 1978-tól-1992-ig vezető nővérként Szombathelyen a Vakok Állami Intézetében - és a Szakosított Szociális Otthonban.
1992. szeptembertől áthelyezéssel került a Pécsi Tudományegyetem Egészségtudományi Karára, ahol a Szociális Munka Tanszéken főiskolai adjunktusként a szociális munkás képzésben vállalt szerepet a 2008. április 1-jén történő nyugdíjba vonulásáig, jelenleg pedig óraadó oktatóként vesz részt a szociális munkás képzésben.
A tanszéki elméleti oktatói feladatai mellett 1995. óta folyamatosan részt vesz a szombathelyi szociális intézményekben a konkrét szociális munkában, mint terepkoordinátor, es mentor.
Wágner Lászlóné életútját a folyamatos szakmai fejlődés, a tisztességes emberi helytállás jellemzi.
Wágner Lászlóné a szociális munkás képzésben - a kitűnő elméleti tudása mellett - a saját személyes életútján és sok-sok tapasztalatán keresztül modell személyiségként tudta átadni tudását es értékrendjét annak a több száz szociális munkásnak, akiknek a felkészítésében részt vett, es akiken keresztül hozzájárult a szociális ágazat szakmaiságának fejlesztéséhez.
Reményi Istvánné Sz: Prokop Zsuzsanna /Szombathely, 1956. 10. 21./
Pálos Károly Családsegítő és Gyermekjóléti Szolgálat
Családgondozó
Reményi Istvánné 1975. óta áll munkaviszonyban. A kezdetekben Szentgotthárdon dolgozott a tanácson, majd a Vas megyei Múzeumok Igazgatóságán Szombathelyen. 1980-tól általános iskolai tanárként és könyvtárosként tevékenykedett. 1989. évtől pedig a szociális szféra alkalmazásában áll, kezdetekben a Fővárosi Szociális Otthonban, majd 1992 óta a családsegítés szolgálatában áll. 1989. és 2002. év között a Segítőház alkalmazásában, majd 2003. év eleje óta a Pálos Károly Családsegítő és Gyermekjóléti Szolgálat munkatársi csapatát erősíti. Jelenleg a Wesselényi utcai családsegítő szolgálatban dolgozik, mint családgondozó.
Feladata a nehéz élethelyzetben lévő emberek segítése, pszichoszociális támogatása. Munkavégzésébe bevonja a család összes tagját, a felmerülő problémákat komplexen kezeli. A családgondozásban, a kliensekkel való munkakapcsolatában előnyt jelent számára a gyakorlatban eltöltött hosszú évekre visszatekintő tapasztalata. A felmerülő krízishelyzeteket gyorsan és hatékonyan kezeli, mely elősegíti a családok életében felmerülő problémák minél gyorsabb kezelését, megelőzve a veszélyeztetettség kialakulását. Szakmai munkavégzésében tapasztalatait felhasználva nagy figyelmet fordít a pályakezdő kollégák munkájának segítésére, akik a tapasztalatokat felhasználva segítik a szolgáltatást igénybevevők problémamegoldását.
Az egyéni esetkezelések mellett aktívan részt vesz a szolgálatnál szervezett csoport foglalkozások megszervezésében, lebonyolításában.
Munkatársaival őszinte munkakapcsolatot alakított ki, hatékonyan segítik egymás munkáját. Határozott, magabiztos személyiség.
„Pálos Károly-díj” II. fokozat
Barcsik Éva /Heves, 1974.01.06./
SAVARIA REHAB-TEAM Nonprofit Kft.
Projektmenedzser
Barcsik Éva 1996-ban kezdett el szociális munkásként dolgozni az akkori Segítőházban. Kezdetben a Hajléktalanok Otthonában az idős, illetve beteg hajléktalan embere körében látott el szociális munkás feladatokat, majd 1997. évtől az átmeneti szálláson végzett rehabilitációs tevékenységet. 2004-2007 között a SAVARIA REHAB-TEAM Kht. a hajléktalan ellátás területén látott el regionális módszertani feladatokat, Éva vezette a módszertani részleget. 2006. évtől a Nappali Központot irányította.
A hajléktalan emberek körében végzett segítő munka mellett jelentős tapasztalatokat szerzett Európai Uniós pályázatok menedzselésében, lebonyolításában is. 2005-2007 között a „Hajléktalan, roma, megváltozott munkaképességű emberek alternatív, integrált munkaerő-piaci képzése és foglalkoztatása” című HEFOP 2.3.1-es projektben látott el projektmenedzseri feladatokat. Jelenleg egy a hajléktalan emberek képzését, foglalkoztatását és lakhatását segítő Európai Uniós projekt projektmenedzsere.
Tereptanárként éveken keresztül irányította szociális munkás és szociálpedagógus hallgatók szakmai gyakorlatát.
Barcsik Éva az elmúlt 14 évben folyamatosan azért dolgozott, hogy a hajléktalan emberek rehabilitációja, társadalmi reintegrációja a lehető legszélesebb körben megvalósulhasson. Az évek során módszertani munkájának köszönhetően széleskörű országos kapcsolathálózatot épített ki a hajléktan ellátás területén.
Projektmenedzserként a társadalom leghátrányosabb rétegeibe tartozó embereket segítette hozzá ahhoz, hogy újra munkával, biztos lakhatással rendelkezzenek.
Őr Imréné Sz: Nyári Mária /Egervölgy, 1955.05.13./
Szociális Szolgáltató Központ II. sz. Idősek Klubja
Klubvezető
18 évesen kezdett szociális területen dolgozni.
1992 – től a Segítőház, 2003 – tól a jogutód intézmény a Szociális Szolgáltató Központ dolgozója. A II. sz. Idősek Klubját vezeti és a Nyugdíjas Bérlők Házában élő házi segítségnyújtásban részesülők ellátását szervezi. Emellett a ház lakóinak ügyes-bajos dolgait is szívén viseli. Az idősekről való gondoskodás a bensőjéből fakad. Vitalitása, életkedve, életvidám személyisége jól hasznosul a munkavégzésében.
Szeretettel fordul az idősek felé, minden erejével arra törekedve, hogy napjaikat minél színesebbé, változatosabbá és hasznosabbá tegye.
Innovatív készsége gyakran megnyilvánul, ennek köszönhető, hogy az idősek körében megszervezte a nordic-walking klubot és lelkes szervezője a jógaóráknak.
Méltán lehet büszke a klubtagokból álló népdalkórus sikereire, mely az ország különböző városaiba vitte már el a dal szeretetét és városunk jó hírét.
Nagy empátiával és segítőkészséggel fordul munkatársai felé, közösségteremtő képességének köszönhetően, szinte családként működteti munkahelyi közösségét.
Precíz munkavégzése, munkaszeretete, lelkiismeretes munkavégzése példaértékű.
Vitár Ágnes / Sárvár, 1953.02.23./
Egyesített Bölcsődei Intézmény, Százszorszép Bölcsőde
Bölcsődevezető
1973. évben kezdett dolgozni Sopron Városi Tanács Kórházában gyermekápolónőként, majd 1 hónap elteltével sikerült egy ottani bölcsődében elhelyezkednie gondozónőként. ’976.-tól Szombathelyre költözik és először a Dózsa Gy. Úti Bölcsődében helyezkedik el gondozónőként, ahol 1977-1983. között bölcsődevezető helyettesi kinevezést kap. 1983.-tól a Váci M. úti Bölcsőde vezető helyettese, majd 1992.-től bölcsődevezetője a tagintézménynek. Jelenleg munkája mellett a Nyugat-magyarországi Egyetem Benedek Elek Pedagógiai Főiskola csecsemő és kisgyermeknevelő szakának hallgatója.
Vitár Ágnes 37 éve dolgozik a bölcsődei pályán, kezdetben gondozónőként, néhány év elteltével pedig vezető helyettesként, majd bölcsődevezetőként. Jelenleg is az Egyesített Bölcsődei Intézmény Százszorszép Bölcsődéjének a vezetője. A gyermekek iránti elkötelezettsége pályája kezdete óta töretlenül kíséri munkáját, mindig szem előtt tartotta a családok, gyermekek segítését, támogatását. Kiemelt fontossággal bír számára a 0-3 éves korú kisgyermekek családi színtéren kívül történő nevelése – különös tekintettel a hátrányos helyzetű gyermekekre –, amely professzionális, erre a korcsoportra vonatkozó speciális szakértelmet, speciális feltételeket igényel. Pályája kezdetén bölcsődei gondozónőként elhivatottsággal, szeretettel közeledett a rábízott gyermekek felé. Szaktudását is annak érdekében gyarapította, hogy a korszerű nevelési elveket, a gyermekek egyéni fejlődésének figyelembevételével alkalmazni tudja. Bölcsődevezetőként is mindig arra törekedett, hogy a legmagasabb fokon szolgálja a gyermekek fejlődését. Hitvallása szerint, a bölcsőde szellemisége azon alapszik, hogy a vezető önmaga képzése, magas szakmai felkészültsége, megújításra törekvő empatikus magatartása egész személyisége példaként álljon a dolgozók előtt. Mindezek érdekében a mai napig fontosnak tartja az élethosszig tartó tanulás jelentőségét. Ennek érdekében folyamatosan képzi magát, jelenleg is a Nyugat-magyarországi Egyetem Benedek Elek Pedagógiai Főiskola csecsemő és kisgyermeknevelő BA képzés hallgatója. Munkája során évek óta kiemelkedően irányítja, szervezi és vezeti a Százszorszép Bölcsőde szakmai programjában sajátos területként választott népszokások, néphagyományok ápolását. Vallja, hogy a múlt tisztelete hidat épít a jövő felé. Szem előtt tartja a családias hangulatú bölcsődei légkör megteremtését, ahol nemcsak a gyermekek, hanem az őket nevelő-gondozó felnőttek is jól érzik magukat és vele együtt sajátjuknak tartják munkahelyüket. Példaértékű munkájában a szakmai programhoz kapcsolódó családi programok szervezése, mely nagy népszerűségnek örvend nemcsak a bölcsődébe járó családok körében, hanem a leendő bölcsődések és a környéken lakó családok számára is. Munkája mellett a Magyar Bölcsődék Egyesületének választmányi tagjaként képviseli a szakdolgozók és a szakma érdekeit. Hatékonyan működik együtt a társintézményekkel, különös tekintettel a közeli Családok Átmeneti Otthonából érkező gyermekek családgondozóival. Jól menedzseli a bölcsőde érdekeit, a minőségi kisgyermekellátás tárgyi feltételeinek megteremtése érdekében. A szülőket, illetve más intézmények humánerőforrását mozgósítva törekszik intézménye infrastruktúrájának megújítására.
„Szociális Ellátás Segítéséért-díj”
Kissné Nagy Margit /Kisunyom, 1951. november 22./
Regionális Szociális Forrásközpont Nonprofit Kft.
ügyintéző, adminisztrátor
Kissné Nagy Margit 1999 óta munkatársa a Regionális Szociális Forrásközpont Kht-nak, ahol ügyintéző, adminisztrátorként dolgozik. Mindennapi feladatai közé tartozik az ügyviteli feladatok ellátása, iktatás vezetése, irattár kezelése, az ügyvezető igazgató megbízásából üzenet közvetítése, információk fogadása, azokról tájékoztatás adás.
A Regionális Szociális Forrásközpont Kht. által megvalósított hazai és nemzetközi szakmai programokban az adminisztrátor számára meghatározott feladatok elvégzése.
Adminisztratív munkájában a pontosság, precizitás jellemzi.
Jellemző rá a jó kommunikációs készség, kompromisszumkészség tolerancia, önzetlen segítségnyújtás. Munkáját hivatásnak tekinti, amit nagy szakmai alázattal végez évtizedek óta. Elismert munkatárs, nem csak szakmai, de magánéleti problémákkal is fordulhatnak hozzá, mindenkinek legjobb tudása szerint segít. Valamennyi kollégája, akivel pályája során együtt dolgozott, szeretettel és megbecsüléssel beszél az együtt töltött évekről. Munkáját a fiatalok feltétel nélküli szeretettel, kollégái maximális megbecsüléssel jutalmazzák.
Kiss Bernadett / Körmend, 1963. 11. 16./
Szociális Szolgáltató Központ
pénztáros
1992. július 1-től dolgozik a Szociális Szolgáltató Központban könyvelőként, majd pénztárosként.
2008. óta az intézmény Közalkalmazotti Tanácsának vezetője.
Személyiségére az empátia és a segítőkészség jellemző, amely megnyilvánul mind az idősekkel, mind a munkatársaival szemben.
Munkája során nem sajnálja az időt arra, hogy meghallgassa a hozzá fordulókat és kedves, megértő, vigasztaló szavakkal forduljon feléjük.
Munka és élettapasztalata segíti a napi feladatok megoldásában.
Pontos, precíz munkavégzés jellemzi, kitartása példaértékű.
Soós Tibor /Szombathely, 1957. 02. 08./
Egyesített Bölcsődei Intézmény
Gépkocsivezető
Soós Tibor 1992. év óta az Egyesített Bölcsődei Intézmény legrégebbi gépkocsivezetője. Feladata az intézményhez tartozó főzőkonyhák, tálalókonyhák, Idősek Klubjai, Gondozóház, Idős Hajléktalanok Otthona, valamint a Regionális Szociális Forrásközpont számára élelmiszer alapanyagok és készétel szállítása. Munkáját pontos időbeosztás alapján végzi, hiszen elengedhetetlen kritériuma a zökkenőmentes működésnek, hogy az ellátottakhoz az étel a megfelelő időben érjen oda. Nemcsak a hétköznapokon, hanem hétvégéken és ünnepnapokon is mindig készségesen vállalja az ellátandó munkát az ételszállításban. Gyakran vállal önként segítő feladatokat, mint például az élelmiszerbank adományainak szállítása, szétosztása. A szállítás mellett az intézmény Központi Élelmiszerraktárában folyó rendszerezési munkákban is aktívan részt vesz. Munkatársaival mindig segítőkész, megértő, vállalja az előforduló helyettesítéseket, plusz feladatokat. 18 éve balesetmentesen vezet, precízen, lelkiismeretesen látja el munkáját. A szabályokat és a munkaköréhez kapcsolódó előírásokat maradéktalanul betartja, példát mutatva kollégáinak. Embersége, tenni akarása követendő minta a segítő szakmában dolgozók számára.