Szolnok nyerte a döntő nyitányát: Falco- Szolnoki Olaj 65-78 (képsorozattal)

2012.05.18. 21:28

Három győzelemig megy a dolog. Czika László fotóival.

Falco Szolnok

A címvédő Szolnok legyőzte a hazai pályán játszó Szombathelyt pénteken a férfi kosárlabda NB I három sikerig tartó döntősorozatának első mérkőzésén.

Eredmény, döntő, 1. mérkőzés:
Falco-Szova KC Szombathely - Szolnoki Olaj 65-78 (24-24, 18-23, 14-11, 9-20)
--------------------------------------------------------------------
legjobb dobók: Timberlake 26, Pantelic 12, illetve Trotter 22, Horváth 18, Báder 16, Mills 11

A címvédő és negyedik aranyérmükre hajtó szolnokiak kezdtek jobban, és Horváth kosaraival 13-6-ra elhúztak. Az eddigi egyetlen bajnoki címét 2008-ban elhódító Szombathely azonban a nagyszünetig 13 pontot dobó Timberlake révén a nyitónegyed végére utolérte ellenfelét. A második játékrész elején először vezettek az alapszakaszt megnyerő házigazdák (25-24), ám az idén kupagyőztes Tisza-partiaknál Báder és a honosított Trotter is rákapcsolt, és a vendégek máris nyolcpontos előnyre tettek szert, majd a félidőben 42-47 volt az állás.

Chad Timberlake (24, Falco) és Julien Mills (12) harcol a labdáért

Térfélcsere után négy hazai pontra 11 érkezett - Trotter már 18 pontnál járt -, így az Eurochallenge Kupában negyedik helyen végzett Szolnok tíz pont fölé tornázta a különbséget (46-58).

Szolnoki szurkolók az Aréna Savariában

A vasi csapat - melynek meghatározó játékosa, a 40 éves Kálmán kézsérüléssel küszködött - az extázisban játszó Timberlake kosaraival ismét felzárkózott, az utolsó szakasz elején 58-58-at mutatott az eredményjelző. Pór Péter címvédő együttese azonban újfent összeszedte magát, és egy 13-0-s rohammal eldöntötte a mérkőzést, s ezzel továbbra is veretlen a rájátszásban.

A finálé második meccsére hétfőn 18:15 órakor kerül sor Szolnokon.

Fotó: Czika László