Röghöz kötné a TV2-t a kormány

2015.05.19. 10:58

Az RTL után a TV2-re is írtak egy kényszertörvényt.

Röghöz kötné a TV2-t a kormány, így akadályozná meg, hogy a tévétársaság kivonuljon Magyarországról és a magyar médiaszabályozást megkerülve szedjen programdíjat. A tét hatalmas, ugyanis a cég ebből a pénzből stabilizálná a helyzetét, viszont kormányközeli üzletemberek egyelőre nem érdekeltek ebben, jutányos áron szeretnék megszerezni a tévétársaságot - írja a hvg.hu.

A lap szerint a TV2 milliárdokat bukhat, ha a parlament megszavazza a nemzeti fejlesztési miniszter pénteken beterjesztett javaslatát.

A Seszták Miklós jegyezte tervezet határozottan leszögezi, egyetlen olyan tévétársaság sem szedhet terjesztési díjat a kábelszolgáltatóktól, amelyiknek a nézettsége elér egy bizonyos szintet. A tiltást azokra a médiacégekre is kiterjesztik, melyeknek külföldön van a központjuk, nem sorolták be őket a magyar médiatörvény kategóriáiba, de Magyarországra sugároznak.

Mivel ezt a bizonyos 15 százalékos közönségarányt hosszú évek óta csak az RTL- és TV2-csoport éri el, és a két társaság közül egyedül a TV2 jelezte decemberben, hogy „vizsgálja a főcsatorna külföldre telepítésének lehetőségét”, kikövetkeztethető, hogy erre a kereskedelmi csatornára írta az NFM a törvényjavaslatát. 

Mivel a társaság eladósorban van, a törvénymódosítás hosszú távon ronthatja a cég helyzetét, akár a vételárra is kihatással lehet.

Míg tavasszal a Fidesz korábbi pártigazgatójának, Simicska Lajosnak az emberei lobbiztak a piacon a tévé mellett, értesüléseink szerint a tavalyi nyár végére fordulat állt be, és a miniszterelnökkel jóban lévő Andrew G. Vajna kormánybiztos került meghatározó helyzetbe a TV2-nél. Csakhogy a tárgyalások idén megakadtak. Vajna szeretett volna jutányos áron házon belülre kerülni, a tulajdonosok viszont piaci árat akarnak kapni.

Bár a TV2 tavaly növelni tudta a bevételeit, és hosszú évek után először lett pozitív az adózás előtti eredménye, ám rövidesen vissza kell fizetnie a tulajdonosoknak az egykori anyavállalttól kapott hiteleket, tehát hosszabb távon szükségük van a programdíjra.

További részletek és az eredeti cikk itt olvasható.

.