Zalaszentgrót polgármestere a megígért, de elmaradt állami támogatást sérelmezi

2014.03.29. 00:27

Zalaszentgrót polgármestere szerint Zala megyében egyetlen település sem kapta meg azt az állami támogatást, amit néhány héttel ezelőtt azoknak az önkormányzatoknak ígért meg a kormány, amelyek jól gazdálkodtak, ezért náluk nem volt adósságkonszolidáció.



    Baracskai József (DK) pénteki sajtótájékoztatóján felidézte: néhány hete 10 milliárd forintos keretet ígért a kormány a felelősen gazdálkodó önkormányzatoknak, amelyek az akkor megjelent kormányrendelet szerint lakosságarányosan, pályázat formájában igényelhették a támogatást. Zalaszentgrót esetében ez 181 millió forintot jelentett.

    Kedden Tállai András, a Belügyminisztérium önkormányzati államtitkára arról adott tájékoztatást, hogy 38 önkormányzat részesül fejlesztési támogatásban azok közül, amelyek nem vettek részt az állami adósságkonszolidációban, s ők együttesen 3,4 milliárd forintot kapnak - emlékeztetett a polgármester. Hozzátette, hogy a pályázó 158 település közül 120 nem kapta meg a számára ígért támogatást.

    Baracskai József azt mondta: nem tudni, hogy milyen indok alapján kaptak vagy nem kaptak támogatást az egyes települések, de Zalában egy sem jutott ilyen forráshoz, holott Gyenesdiásnak is járna 112 millió forint, Vonyarcvashegynek pedig 44 millió forint. "Felháborító, hogy a jól gazdálkodó településekkel így bánnak" - közölte a városvezető.

    Azt mondta: hiába próbáltak információt kérni az államkincstártól vagy a Belügyminisztériumtól, senkitől nem tudtak felvilágosítást kérni az okokról. "Elegünk van már ebből a hazudozásból (...), tarthatatlan, hogy azokat bünteti a kormány, akik jól gazdálkodtak, tették a dolgukat" - fogalmazott Baracskai József.

    Felidézte, hogy február 26-án Manninger Jenő, a Zala Megyei Közgyűlés fideszes elnöke sajtótájékoztatón jelentette be: több mint száz zalai település mintegy egymilliárd forint állami támogatáshoz juthat. A pénzt például utak, járdák rendbetételére, vízrendezésre, önkormányzati ingatlanok felújítására kaphatják meg az önkormányzatok, amelyek egyenként másfél millió és 181 millió forint közötti összeghez juthatnak hozzá, példaként említette Zalaszentgrótot is, amely 181 millió forintot kaphat.
.