Második világháborús lőszert találtak Szombathelyen

2010.05.12. 12:14

Második világháborús lőszereket találtak feltöltéshez vásárolt termőföldben Szombathelyen - tájékoztatta a rendőrség szerdán az MTI-t.

A II. János Pál pápa körúton található családi ház előtti terület feltöltéséhez Vépről vásároltak termőföldet. A tulajdonos kedden tett bejelentést, hogy a talajban nyolc II. világháborús lőszert találtak. A kiérkező tűzszerészek detektorral átvizsgálták a területet, ahonnét további tíz darab, 8 mm-es lőszer került elő - közölte Szalai Ferenc, a Vas Megyei Rendőr-főkapitányság sajtóreferense.

A tűzszerészek a gépkarabély-lőszert elszállították és megsemmisítették.
Tószegi Péter, a Honvédelmi Minisztérium sajtóügyeletese az MTI kérdésére elmondta; ha a vépi cég - ahonnét a termőföld származik - felkéri a honvédség tűzszerész alakulatát, térítés ellenében átvizsgálják a területet.
 

.