Hivatalosan még nem tudni, megépül-e a Savaria Airport

2011.06.25. 17:31

A nyilatkozatok és a hírek csak sejtetik, de hivatalosan még nem erősítették meg, megépül-e a Vát és Porpác térségébe százmilliárd forintos beruházással tervezett nemzetközi légikikötő.

Váti reptér

Hivatalos tájékoztatást a következő napokban ígérnek, de a megjelent hírek arra utalnak, hogy lesz Szombathely mellett reptér.

Bár néhány esti híradó már név szerint említette Szombathelyet mint a majdani kínai logisztikai központ és repülőtér helysznét, a valóságban ezt egyelőre nem erősítették meg hivatalosan,

A Nemzeti Fejlesztési Minisztérium egyelőre annyit közölt, hogy a felek "egyetértési nyilatkozatot írtak alá a légi, a vasúti és a folyami közlekedés fejlesztéséről, tovább a befektetésösztönzésről".

Ami a logisztikai központot illeti, Fellegi Tamás miniszter az m1 esti Híradójának úgy nyilatkozott, hogy annak a helyszínét a közeljövőben jelölik ki.

Váti reptér
Kína tervezett közép-európai légiforgalmi logisztikai központjának lehetséges helyszíne a Vas megyei Vát határában.
MTI Fotó: Szigetváry Zsolt

A Savaria Airport néven létesítendő reptér mintegy 600 hektár területen valósulna meg, kiépülne egy 4 kilométer hosszú, 60 méter széles kifutópálya és a kiszolgálóépületek, utak, hangárok, szerelőépületek, környezetvédelmi létesítmények.

A nemzetközi cargo-reptér fejlesztése előtt egyébként már nincs különösebb akadály, hiszen az építés támogatásáról már népszavazás döntött a környező falvakban. Váton és Porpácon is többségbe kerültek a támogatók még 2009-ben.

Megvalósulás esetén évi 170 ezer tonna áru és 250 ezer utas érkezhet a reptérre.

Kapcsolódó cikkeink:


Miben állapodtak meg?

Tizenkét, főként gazdasági jellegű kétoldalú megállapodást írtak alá Orbán Viktor miniszterelnök és Ven Csia-pao (Wen Jiabao) kínai kormányfő jelenlétében szombaton Budapesten - közölte a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium szombaton az MTI-vel.

Egyetértési nyilatkozatot írtak alá a légi, a vasúti és a folyami közlekedés fejlesztéséről, tovább a befektetésösztönzésről.

Ven csia-pao és Orbán Viktor

Huawei informatikai óriáscég európai ellátó központ létrehozásáról kötött stratégiai megállapodást. A többségi kínai tulajdonú BorsodChem Zrt 1,1 milliárd euró összegű pénzügyi együttműködési megállapodást kötött a Bank of Chinával.

Szolnokon egy évi 60 ezer tonna kapacitású citromsavgyárat szándékoznak létrehozni a kínaiak. A világítótestek gyártásával foglalkozó CANYI New Lighting pedig európai termelési bázisról írt alá megállapodást. (MTI)

.