Tévégyártást hoz Sárvárra a Flextronics

2004.04.21. 23:28

A szingapúri székhelyű Flextronics International újabb gyártást hoz Magyarországra – jelentette be a cég stratégiai igazgatója, Devecz Miklós kínai látogatása alkalmával. A Flextronics a kínai Hisense cég tévékészülékeit szereli majd össze Sárváron.

A gyártás még idén megkezdődik a Vas megyei településen – mondta el Devecz a FigyelőNet információi szerint. A Hisense Magyarországot hídfőként szeretné használni az európai piacon való megjelenéskor, s a kínai cégek általában is ugródeszkának tekintik az EU felé hazánkat – hangzott el a távol-keleti bejelentéskor.

A tervek szerint a Flextronics a kínai cég megbízása alapján gyártaná a tévékészülékeket, amelyek egy része hagyományos képcsöves modell, másik része LCD, vagyis folyadékkristályos technológián alapul, a gyártmányok harmadik csoportja pedig projektoros plazmatévé.

Az elképzelések szerint évi százezer darabot meghaladó kapacitással üzemel majd az új gyártóegység Sárváron, ám a tervek azt irányozzák elő, hogy az összeszerelendő berendezések száma folyamatosan növekszik majd.

A Flextronics a FigyelőNet információi szerint még nem döntötte el, hogy szükséges-e új munkaerő felvétele a kínai cég megbízása nyomán. A Flextronics több telephellyel is rendelkezik Magyarországon: a sárvári mellett Zalaegerszegen és Nyíregyházán ipari parkot, Tabon pedig gyárat működtet.


(Forrás:fn.hu)
.