Bemutatkozott az E-COOP Szombathelyen

2013.03.21. 20:48

A Herényeik Házában tartott sajtótájékoztatón ismertették a projektet.

A Herényeik Házában tartott sajtótájékoztatón ismertették az E-COOP projektet. Először Polgár Tibor stratégiaigazgató a Nyugat-Pannon Nonprofit Kft.-ről beszélt, majd Körmendi Gál vette át a szót, aki magáról a határokon átívelő, E-COOP tervről tartott beszámolót.

A Herényiek Házában csütörtökön az E-COOP szeminárium egyik programját rendezték meg. Az E-COOP célja, hogy az általa menedzselt nemzetközi projekteken keresztül segítse a nyugat-dunántúli régió fejlődését. Eközben a határmenti együttműködési projektek tapasztalatcserét is szolgálják. Azok a kezdeményezések, amik a régióban megvalósulnak, kapcsolódni tudnak egy szélesebb európai kontextushoz. A külföldi partnerek pedig cserébe bemutatkozási lehetőséget kapnak. Változatos témákkal találkozhatunk: a fenntartható közlekedés, a természet közeli turizmus, illetve a digitális technológiák közösségépítési, és gazdaságfejlesztési hasznosítása. A másik tevékenységi terület az, hogy részt vesz a Nyugat-Pannon Kft. olyan 2014-20-as Európai Unios költségvetési periódus programjainak előkészítését célzó projektekben, amelyek a korábban említett tapasztalatokon nyugszanak. Itt stratégiai szervezésről van szó.

E-Coop Szombathely


Az E-COOP projektet az EU az interregionális együttműködési programja keretében finanszírozza. A fókusza az információs társadalom, a digitális terek jövője. Célja, hogy az EU 12 országából érkező partnerek tapasztalatot tudjanak cserélni például a problémás településrészeken a közösségépítés digitális lehetőségeivel kapcsolatban. A digitalizáció lehetséges szerepeiről, hogyan lehet jobb és fenntarthatóbb formában kiterjeszteni. A projekt egy módszertani hátteret is mellé csatol. A mai rendezvény beleilleszkedik a háromnapos rendezvény folyamatába, ahol a partnerek bemutatják a gyakorlataikat.

E-coop, Szombathely


Európaszerte kihívást jelent az információs társadalom kiterjesztése, az egyenlő hozzáférés feltételeinek biztosítása. A Digitális Közösségi Terek számos területen bizonyultak működőképes megoldásnak, ám hosszútávú fenntartásuk, és minél szélesebb elérhetőségük kérdéses. Az E-COOP projekt célja, hogy a vidéki közösségek számára elérhető, megvalósítható jó gyakorlatokat tárjon fel és terjesszen el, amelyek segítik a Digitális Közösségi Terek továbbfejlesztését, a digitális írástudás általánossá tételét, és a vonzó innovatív szolgáltatáskínálat kialakítását. A Nyugat-Dunántúli régió a digitális közösségépítés számos fenntartható jó gyakorlatát építette fel, de a 12 országból érkező partnerek tapasztalatai is jól hasznosíthatóak.

A digitális szolgáltatások, illetve a digitális közösségi terek a 21. század közösségeinek egyaránt lehetnek okai-támogatói és következményei. Fejlettebb területeken a lakosság, civil szervezetek és vállalkozások igénylik ezeket, az alkalmasint a mindennapokban már időhiány, illetve tömeges ingázás miatt alig élő közösségek számára megteremtik azt a bárhonnan elérhető fórumot, amely revitalizálhatja a közösséget. A kevésbé fejlett perifériális régiókban viszont éppen az ilyen jellegű szolgáltatások, és az ezeknek otthont, központot adó terek tudják magasabb szintre emelni, kinyitni a közösség élményhorizontját.
 

.